Inspiracje

Przed wyborem płytek należy określić styl, który będzie fundamentem doboru dodatków, kolorystyki i materiałów wykorzystywanych w aranżacji wnętrza. Zachęcamy do zapoznania się z charakterystykami stylów.

Styl klasyczny

Styl klasyczny jest dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które nie lubią ulegania chwilowym modom. To również propozycja aranżacyjna dla osób, które nie do końca czują się pewnie, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz.

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny powstał jako przejaw buntu przeciwko zdobieniom, bogatej ornamentyce i przepychowi typowym dla końca XIX wieku. Wtedy zaczęły pojawiać się myśl w zakresie zmiany designu na prosty i funkcjonalny, którego efekty pojawiły się w XX wieku.

Styl minimalistyczny

Dzisiaj jest jednym z najbardziej wiodących trendów w designie i architekturze. Styl minimalistyczny ma swoje źródło w japońskiej filozofii zen, w której najważniejsze są spokój i harmonia.

Styl ekologiczny

Jest mocno powiązany z ideologią, którą kierujemy się na co dzień, a także stylem życia. Chodzi w nim o dążenie do harmonii oraz maksymalne wykorzystanie dobrodziejstw przyrodniczych – bez szkód dla środowiska.

Styl rustykalny

Rustykalny styl to nawiązanie do wiejskiego, spokojnego życia zgodnego z rytmem natury. Jest on ukłonem w stronę ludowości, poprzez nawiązania do dawnych gospodarstw z XIX i początku XX wieku. Styl przywołuje ducha wiejskich chałup i dworków, czerpiących atmosferę z dawnych czasów.

Styl high-tech

Mieszkanie urządzone w tym stylu spodoba się przede wszystkim osobom lubiącym nowinki techniczne i ich praktyczne zastosowanie. Powstał w latach 20-stych XX wieku i jest uważany za przyszłość aranżacji wnętrz. Zalicza się do szeroko rozumianego kierunku w architekturze – postmodernizmu.