Styl ekologiczny

Styl ekologiczny to trend, który gloryfikuje prostotę i ograniczenie. Stawia on na rozwiązania przyjazne dla środowiska oraz naturalne, pozyskiwane w zrównoważony sposób materiały.

Jest mocno powiązany z ideologią, którą kierujemy się na co dzień, a także stylem życia. Chodzi w nim o dążenie do harmonii oraz maksymalne wykorzystanie dobrodziejstw przyrodniczych – bez szkód dla środowiska.

Styl eko bazuje na stonowanej, bardzo naturalnej palecie kolorów. Wnętrza poznamy po ścianach utrzymanych w zielonych tonacjach – subtelnej wpadająca w szarość zieleń lub odcienie nasycone, przypominające gęstwinę puszczy czy liście paproci. Ma być swobodnie i komfortowo, dlatego można sięgnąć również po wyważone szarości. W mieszkaniu nie może zabraknąć drewna, kamienia, ceramiki. Drewniane meble, wyprodukowane z surowca pozyskiwanego w zrównoważony sposób, stanowić będą kwintesencję tego trendu.

Wśród drewna, rattanu, trawy morskiej i kolorów ziemi łatwo odnaleźć swój azyl. Niewielkim kosztem można urządzić pomieszczenia w tym stylu, bowiem z założenia ma ono być proste, oszczędne i bezpretensjonalne. Istotne jest, by nie zabrakło naturalnych materiałów, przedmiotów z recyklingu, motywów roślinnych, pni drzew i ręcznie robionych ozdób.