Dlaczego płytki ceramiczne?

Płytki ceramiczne są najczęściej wykorzystywanym materiałem wykończeniowym łazienek, kuchni a nawet sypialni i salonu. Ich popularność wynika z tego, że mają wiele zalet. Są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dla tych, którzy wiedzą, jak ważna jest ochrona środowiska i zdrowie, stanowią doskonały wybór, ponieważ są ekologiczne, nietoksyczne i nie powodują alergii.

Płytki antypoślizgowe

Podłogowe płytki ceramiczne z uwagi na swoje zastosowanie muszą spełniać normy dotyczące zapewnienia odpowiedniej przyczepności użytkownikom. Producenci płytek ze względów bezpieczeństwa zobowiązani są do zapewnienia rygorystycznych norm dotyczących antypoślizgowości płytek podłogowych.

Płytki drewnopodobne

Płytki imitujące drewno cieszą się coraz większym powodzeniem, jeżeli chodzi o wykańczanie wnętrz mieszkań oraz zewnętrznych części domów. Kafelki wyglądające jak drewno doskonale pasują do większości aranżacji, a dzięki temu chętniej są kupowane.

Płytki dekoracyjne

Producenci prześcigają się z pomysłami, jak uatrakcyjnić swój produkt i wprowadzają ciągle nowe, niekiedy zaskakujące elementy dekoracyjne. Płytki ceramiczne nie są już tylko praktycznym wykończeniem, ale i dekoracją wnętrza.